Egypt

Dahshur

Dahshur je královská nekropole rozkládající se na západním břehu řeky Nil necelým 40 kilometrů od Káhiry. Je známá především díky několika pyramidám, z nichž dvě patří mezi největší, nejstarší a nejlépe zachované v celém Egyptě.

Gíza

Gíza je egyptské město nacházející se přibližně dvacet kilometrů od centra Káhiry a správně spadá do Káhirské metropole. Je centrálním městem stejnojmenné oblasti a proslavilo se především díky tomu, že zde stojí světově zřejmě nejznámější pyramidy postavené před tisíci let – ty jsou dnes nazývány pyramidy v Gíze.

Sfinga

Velká sfinga je obrovská zpola lidská a zpola zvířecí socha nacházející v blízkosti pyramid v Gíze nedaleko řeky Nil. Jde o vůbec největší sochu, která byla v historii lidstva vytesaná z jednoho kusu kamene (či spíše skály).

Sakkára

Sakkára je významná egyptská archeologická lokalita nacházející se na západním břehu Nilu třicet kilometrů jižně od Káhiry. Její celková plocha je téměř 11 kilometrů čtverečných a v průběhu celého starověku sloužila jako nekropole staroegyptského města Mennoferu.

Egyptské chrámy

Nejen pyramidami se můžete při svých procházkách Egyptem kochat. Najdete zde také spoustu egyptských chrámů. Některé jsou bohatě zdobené a v některých najdete i spoustu balzamovaných zvířat.